FANDOM


Anusiak
Anusiak WlatcyMoch
Wiadomości biograficzne
Wiek 8
Pochodzenie Polska
Charakter głupawy, łatwo go zdenedwować
Gatunek człowiek
Klasa 2b
Wady zdrowotne silna alergia
Rodzina * Ojciec Anusiaka (ojciec)
Wygląd
Kolor skóry biały
Wymiary gruby
Wzrost ok. 1,3 m
Poza "sceną"
Aktor z 22 odcinka Anushyak
Dubbing Krzysztof Kulesza
Debiut Karta Maślany


Ten artykuł zawiera teksty z Wikipedii. Zobacz tekst oryginalny.
Anusiak (ur. 1998) – postać fikcyjna, bohater komediowego serialu animowanego Włatcy móch. Głosu postaci użycza Krzysztof Kulesza. Imię Anusiaka jest nieznane. W odcinku Lekcja 35: Deszcze niespokojne wciela się w postać Hansa Klossa. W odcinku Lekcja 45: Pździoszczoła i test z majzy, który przypomina bajkę o Pszczółce Mai, wciela się w postać Gucia. Fikcyjnym aktorem, który gra Anusiaka jest Anushak[1].

Opis

Anusiak jest ośmiolatkiem z rozczochraną fryzurą. Nosi niebieski pulower w kratę i krótkie spodenki. Często zachowuje się arogancko wobec innych. Jest najwulgarniejszy, najagresywniejszy i najsilniejszy z całej czwórki czołowych bohaterów serialu. Łatwo ulega emocjom i zawsze stara się rozwiązać problem metodami siłowymi. Często nabija się z innych. Ma jednak talent do elokwentnych wypowiedzi publicznych. Jak dorośnie, chce iść w ślady swojego ojca i poprowadzić własny związek zawodowy, żeby zdobyć władzę w Polsce, a następnie wywierać naciski na wielkie korporacje. Ma alergię, przez co ciągle pociąga nosem. W szkolnej ławce siedzi razem z Konieczką, którego czasem terroryzuje. Ogólnie jednak uważa go i resztę paczki za swoich najlepszych kumpli. Najczęściej kierownictwo w grupie zdobywa siłą. Bije Zajkowskiego i nienawidzi Andżeliki (która niekiedy okazuje do niego wielką sympatię np. gdy rzuca się na niego, obejmując go na szkolnym Karanwale). Bywa poradny, zdecydowany i heroiczny, czasem miewa dobre pomysły. Nawet z najgorszej klęski potrafi wyjść zwycięsko (odcinki Lekcja 2: Nazywam się Anusiak, Lekcja 31: Kosmata demokrancja, Lekcja 41: Mel, Lekcja 58: Olimpiada Nałukowa, Lekcja 63: Bódowa, Placek i Splówa). Ma wujka Waldka oraz dziadka Kazimierza, który stał się zombie.

Ciekawostki

 • Bardzo często ukazywany jest w snach lub wizjach jako nazista[2].
 • Jego nazwisko zaczyna się na Anus, co po angielsku i łacinie oznacza Odbyt[3]. Nie jest to jednak jedyne znaczenia swojego słowa, gdyż Anus oznacza również przodka, zarówno Babcię, jak i Dziadka.
 • Jego iloraz inteligencji wynosi 50 - najniższy w całej szkole[4] - nie przeszkadza mu to, jednak czasem pokazuje, jak potrafi być zaradny.
 • Boi się wirusów[5].
 • Ma maskotkę - zajączka o imieniu Przytulasek.
 • Z najgorszej porażki zawsze wychodzi zwycięsko.
 • W domu jest nierzadko bity przez matkę i ojca.
 • Jest nietolerancyjny i ma tendencje rasistowskie.
 • Jest bardzo silny i męski, jak na swój wiek. Ma nawet gruby głos.
 • Wyróżnia się ogromną charyzmą.
 • Czasem, wyprowadzony z równowagi, bije nawet resztę chłopaków z paczki, zwłaszcza Konieczkę, jednak jego ulubioną ofiarą jest Zajkowski.
 • W odcinku Lekcja 71: Kreha życia prawie umiera, ale Czesiowi udaje się go wydostać ze śmierci klinicznej. Podczas śmierci klinicznej ma sen, w którym jest prezydentem.
 • W filmie pełnometrażowym został królem promocji w supermarkecie. Miał również 8-letniego syna. Nie wiadomo jednak, z kim się ożenił.

Galeria

Przypisy

 1. odcinek Lekcja 22: Za kólisami
 2. odcinek Lekcja 31: Kosmata demokrancja
 3. odcinek Lekcja 2: Nazywam się Anusiak
 4. odcinek Lekcja 58: Olimiada nałukowa
 5. odcinek Lekcja 53: Ałtomat