FANDOM


Higienistka
Higienistka
Wiadomości biograficzne
Wiek około 36
Pochodzenie Polska
Charakter spokojna
Gatunek człowiek
Praca Higienistka w Szkole im. Batalionu Zośka
Rodzina * Marcel (mąż)
 • Andrzej (ojciec)
Wygląd
Kolor skóry biały
Wymiary otyła
Wzrost ok.1,8 metra
Poza "sceną"
Aktor z 22 odcinka Higienist
Dubbing Krzysztof Grębski
Debiut Karta Maślany


Ten artykuł zawiera teksty z Wikipedii. Zobacz tekst oryginalny.Higienistka – postać fikcyjna, bohaterka komediowego serialu animowanego Włatcy móch. Głosu postaci użycza Krzysztof Grębski. Imię i nazwisko Higienistki jest nieznane. W odcinku Lekcja 35: Deszcze niespokojne, wciela się w postać doktora Lu Bicza. Fikcyjną aktorką, która gra Higienistkę jest Higienist[1]. Śpiewa bluesa, gra także na gitarze elektrycznej. Wiadomo, że jej ojciec nazywa się Andrzej[2].

Biografia Edit

Dzieciństwo Edit

O jej dzieciństwie niewiele wiadomo. Urodziła się w 1979. Będąc w szkole podstawowej, trenowała sztuki walki[3]. Chodziła do Szkoły Razem z Marcelem, którego zdradzała z Bednarkiewiczem[4]. Jej marzeniem było zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę [5].

Późniejsze lata Edit

Mieszka sama. W odcinku Lekcja 8: Higieniczny blues znalazła kota Mruczusia (kot uciekł Konieczce, który chciał go podpalić), którego trzymała w domu do odcinka Lekcja 20: Barbakiu z Mruczusiem, kiedy to został rozjechany przez autobus. Jednak jego zwłoki z głową zrobioną z cukierków Czesia i przyklejoną twarzą Marcela wciąż stoją na stole w pokoju Higienistki (przywiązanie obsesyjne). Miała męża Marcela, którego poznała na lekcjach sztuk walki. Oboje mieli czarny pas, a jej Sensei wróżył jej wielką karierę, jednak podczas jednego z pojedynków Marcel uwiódł Higienistkę, a tydzień później wzięli ślub i porzucili sztuki walki[6]. Po samobójstwie męża Higienistka często odwiedza jego grób na cmentarzu, przynosząc mu kwiaty i alkohol. Higienistka pracuje w szkole im. Batalionu Zośka[7]. Nie ma własnych dzieci, więc kocha wszystkie jednakowo. Podobnie jak one, często ogląda Kosmicznych Komandosów[8] oraz gra w Magicznych Wojowników (jej postacią jest tajemniczy Palladyn Siekacz)[9][10]. W odcinku Lekcja 50: Moc Dzikih Małp wystąpiła w programie Wujka Samo Dno Sam się podRap.

Jej dalsze losy przedstawione zostały filmie kinowym. Higienistka popada tu w kłopoty z wymiarem sprawiedliwości, gdy, oburzona złym stanem psychicznym chłopaków, w akcie zemsty mocno pobija rumuńską wróżkę i demoluje jej mieszkanie. Osadzona karnie w szpitalu psychiatrycznym przygotowuje spektakularną ucieczkę przez okno. Klasycznie skręcone w powróz prześcieradła okazują się za słabe, Higienistka spada na ziemię i zostaje rozjechana przez samochód. Potem spotyka się ze swoim ukochanym Marcelem na cmentarzu.

Ciekawostki Edit

 • Ma około trzydziestu sześciu lat.
 • Upija się okazyjnie.
 • Ma skłonności ekshibicjonistyczne i po śmierci swojego męża Marcela wdaje się w romanse (np. z listonoszem)[11].
 • Kryje w swoim gabinecie tajne laboratorium[12].
 • Często pali skręty.
 • W odcinku Pochót wdawała się w stosunki homoseksualne.

Przypisy

 1. odcinek Lekcja 22: Za kólisami
 2. odcinek Lekcja 68: Zemsta Zajjo
 3. odcinek Lekcja 49: Styl Brusliego
 4. odcinek Lekcja 6: Andżelika
 5. odcinek Lekcja 9: Pranie mózgów
 6. odcinek Lekcja 49: Styl Brusliego
 7. odcinek Lekcja 51: Kanau
 8. odcinek Lekcja 15: Karnawau
 9. odcinek Lekcja 23: Pozytywna wibracja
 10. odcinek Lekcja 44: Gangsta-Dewasta
 11. odcinek Lekcja 8: Higieniczny Blues oraz odcinek Lekcja 14: Wykopki
 12. odcinek Lekcja 36: Szczypionka dla Frycka